Tworzywa sztuczne termoplastyczne - podstawowe informacje

Zajmujemy się formowaniem produktów z tworzyw sztucznych termoplastycznych na potrzeby przemysłu i reklamy. W naszych pracach sięgamy po materiały do obróbki skrawaniem czy wypalania laserem. Dzięki nowoczesnej technologii można nadać produktom niemal niepowtarzalny wygląd idealnie odwzorowujący reklamowany asortyment. W naszej ofercie znajdą Państwo, między innymi, stojaki reklamowe, ekspozytory i wyroby z plexi.

 

Tworzywa termoplastyczne to rodzaj tworzyw sztucznych, które można dowolnie formować po uzyskaniu odpowiedniej temperatury i ciśnienia. Ze względu na charakterystykę termiczną, proces ich utwardzania może przebiegać znacznie szybciej, np. przez gwałtowne ochłodzenie (utwardzenie).

 
Formowanie tworzyw sztucznych - przykładowy wyrób

 

Nasze produkty, to gwarancja:

  • - jakości, potwierdzona odpowiednimi certyfikatami
  • - stabilności procesu produkcji i właściwości produktów
  • - dopasowania do oczekiwań Klienta
  • - nowatorskiej metodologi produkcji, wpływającej na szybkość realizacji zlecenia.

 

Termoplasty w przeciwieństwie do duroplastów, mogą być wielokrotnie formowane - a co za tym idzie - rozgrzewane i gwałtownie ochładzane, zachowując jednocześnie swoje dotychczasowe właściwości.

 

Dlaczego skupiliśmy się na tworzywach termoplastycznych?

Tworzywa sztuczne termoplastyczne nie bez powodu są naszym "pomysłem na biznes". Wybraliśmy je, ponieważ charakteryzują się one stosunkowo niskimi kosztami produkcji, z zachowaniem ogromnych, prezentowanych przez nie możliwości. W ramach naszej oferty, przygotowaliśmy dla Państwa tworzywa sztuczne termoplastyczne, różniące się pomiędzy sobą właściwościami i zastosowaniem. Wszystkie te gatunki tworzyw łączy jedno - można z nich budować bardzo złożone detale, których uzyskanie w innych metodach obróbki nie byłoby możliwe, bądź też wiązałoby się z poważnymi kosztami.

 

Nasza oferta

W ramach naszej oferty, chcemy zaproponować Państwu szereg tworzyw sztucznych termoplastycznych o zróżnicowanej budowie chemicznej i zoptymalizowanych zastosowaniach.

  • - Polietylen - jest to materiał woskowaty, przezroczysty i termoplastyczny. Jego elastyczność jest odwrotnie proporcjonalna do stopnia natężenia wilgoci i światła słonecznego. Charakteryzuje się on niewielką przenikalnością dla pary wodnej, jednocześnie łatwo przepuszczając pary substancji organicznych. Wykazuje dużą odporność na oddziaływanie silnie żrących i stężonych kwasów.
  • - Polipropylen - to materiał o bardzo dobrych właściwościach plastycznych, zwłaszcza po oddziaływaniu na niego wysokiej temperatury. Jednocześnie, zaraz po ochłodzeniu, szybko twardnieje i to bez ryzyka pogorszenia się dotychczasowych właściwości.
  • - Polistyren - to rodzaj tworzywa sztucznego, które jest bezbarwnym, twardym, kruchym materiałem. Jego zaletą jest znacznie niższa temperatura topnienia i znacznie większa lepkość (w porównaniu do dwóch powyższych termoplastów). Można go dowolnie barwić.
  • - Polichlorek winylu - to materiał, który w przeciwieństwie do wielu tworzyw sztucznych termoplastycznych jest znacznie bardziej odporny na oddziaływania mechaniczne. Stosuje się go często w produkcji wykładzin.
 

Podsumowanie, czyli dlaczego warto wybrać nas?

Rodzina tworzyw sztucznych termoplastycznych jest bardzo złożona i zróżnicowana pod względem zastosowań i właściwości. Jako specjaliści w tej dziedzinie, oferujemy Państwu nie tylko kompleksową dostawę wspomnianych tworzyw, ale też pomoc przy wyborze rozwiązania optymalnego dla Państwa potrzeb. Co więcej, dostarczane przez nas materiały zachowują maksimum swoich właściwości, co ma ogromne znaczenia dla naszych Klientów.

 

Jesteśmy także producentem ekspozytorów z plexi. W celu otrzymanie oferty dotyczącej stojaków reklamowych i wyrobów z plexi zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.